Dlaczego u nas warto studiować?

Gdy dookoła dużo dobrych ludzi

Co będę studiował/a?

Studia u nas są studiami wielostronnymi, których wspólnym mianownikiem jest CZŁOWIEK, to, co wpływa na jego życie i postrzeganie świata, jak go wspierać w rozwoju i kryzysie. Poznasz zarówno koncepcje filozoficzne, psychologiczne i socjologiczne jak i nauczysz się wykorzystywać nowoczesne metody pracy z ludźmi.

Dlaczego u nas?

Jesteśmy jedynym w regionie uniwersytetem, gdzie możesz studiować pedagogikę i pracę socjalną oraz pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z rozszerzoną edukacją artystyczną. Tradycja akademicka połączona z nowoczesnym podejściem do nauczania, kadrą wybitnych naukowców i praktyków pozwoli Ci uzyskać doskonałą wiedzę i wykształcić umiejętności niezbędne na rynku pracy. U nas studia to nie tylko obowiązkowe zajęcia, ale i możliwości rozwoju poza programem nauczania. Fotografia? Malarstwo? Rzemiosło artystyczne? Wolontariat? Praca z osobami starszymi? Internet i media? Nasze Koła Naukowe pozwolą Ci rozwinąć skrzydła w wielu dziedzinach. A że Instytut znajduje się przy pięknych Jasnych Błoniach (centrum miasta), wiosną wykładowcy chętnie przenoszą zajęcia z sal na trawę 🙂

Kim będę po studiach?

Będziesz osobą wszechstronnie wykształconą, potrafiącą motywować siebie i innych oraz odnaleźć się w zmiennej rzeczywistości rynku pracy. Jako pedagog (w zależności od obranego kierunku lub/i specjalności) zyskasz uprawnienia do pracy z różnymi grupami, począwszy od nauczania w przedszkolu i szkole (klasy I-III), poprzez pracę z osobami o szczególnych potrzebach (starszymi, niepełnosprawnymi itd.), kończąc na resocjalizacji w ośrodkach socjoterapeutycznych i zakładach karnych.

 

 

TAM GDZIE SĄ LUDZIE, TAM JEST PEDAGOGIKA

Zobacz co zyskasz wybierając studia pedagogiczne

KIERUNKI STUDIÓW W INSTYTUCIE PEDAGOGIKI